Торгова марка для домену .UA

Займати місце в інтернет-просторі на сьогодні – умова існування майже будь-якого бізнесу, і для цього необхідною складовою є наявність сайту. В свою чергу, для створення сайту потрібен домен, а якщо ви отримуєте домен ще й в зоні .UA, це буде значною перевагою для інтенсивності ведення Вашого бізнесу та продажів зокрема.
Що потрібно для того, щоб зареєструвати домен .UA?
Одержання такого домену в Україні регулюється Правилами домену .UA, згідно яких домен верхнього рівня .UA є складовою частиною всесвітньої системи доменних імен, що її адмініструє “Інтернет корпорація з присвоєння імен та номерів” (ICANN).
Згідно цих Правил, першочерговою умовою одержання домену рівня .UA є реєстрація торгової марки. Лише після пред’явлення свідоцтва, що підтверджує реєстрацію ТМ, можна подавати заявку на присвоєння домену.

Які особливості реєстрації ТМ для одержання домену .UA?
Згідно вже згаданих правил, а саме п. 1.6, термін «Знак» означає словесний знак для товарів та послуг, на який центральним органом виконавчої влади з питань правової охорони інтелектуальної власності видане свідоцтво України на знак для товарів та послуг, або такий, що одержав правову охорону на території України згідно з Мадридською угодою про міжнародну реєстрацію знаків, або, в разі, якщо такий зареєстрований знак для товарів та послуг складається з тексту та інших позначень, – його словесну частину, яка сама є об’єктом правової охорони.
Тому якщо першочерговою ціллю реєстрації ТМ для Вас є одержання вказаного домену, варто, по-перше, реєструвати саме словесний знак без будь-яких слоганів, символів, графіки тощо, бажано вже транслітерований латиницею. У такому випадку в доменних служб не виникатиме суперечностей при транслітерації та розмежуванні графічної частини позначення із буквеною. Якщо ж з різних причин Ви таки вирішили реєструвати комбінований знак, це також можливо, тоді доменна служба оцінюватиме лише словесну частину ТМ. Однак слід бути уважними і правильно описати буквену частину ТМ при її реєстрації, адже шрифти часто тісно переплітаються з графікою й можуть оцінюватись різними експертами по-різному.

По-друге, для одержання домену рівня .UA краще за все реєструвати ТМ за пришвидшеною процедурою (протягом 5-7 місяців). Це зумовлено рядом причин, основна з яких те, що у разі стандартної реєстрації (18-20 місяців) домен, на який Ви претендуєте, може «зайняти» хтось інший, скориставшись пришвидшеною процедурою реєстрації ТМ.
Звісно ж, основне значення при реєстрації ТМ має те, коли її подано на реєстрацію, а не коли таку реєстрацію завершено. Однак, обидві ТМ, що претендують на однаковий домен, можуть мати шанс на успішну реєстрацію, якщо реєструються у різних класах діяльності та/або відрізняються візуально. Тому тут матиме значення хто швидше закінчить процедуру реєстрації в Укрпатенті. Знову ж таки, за пришвидшення розгляду заявки на ТМ сплачується додатковий збір, який значно менший для словесного знака, а не комбінованого.
Окремим випадком, згідно п. 3.8.3 Правил є те, коли власник домену та власник вже зареєстрованої ТМ – різні особи. Тоді доменній службі необхідно пред’явити належним чином засвідчену копію договору про передачу власником Знака реєстранту доменного імені прав на використання цього Знака на території України, або ліцензійної угоди.
Тобто, як бачимо, реєстрація ТМ Вами чи будь-ким іншим, хто надасть Вам право на її використання неминуче. Немає свідоцтва – немає домену .UA.
По-третє, ще однією дуже важливою порадою є проведення ретельного пошуку як на те, чи не зареєстрована аналогічно Вашій ТМ, так і окрема перевірка того, чи не зайнятий домен, який Ви бажаєте отримати. Краще витратитись за попередній пошук, оскільки збори та мита, сплачені надалі, можуть виявитись витраченими «на вітер».
Спеціалісти ПЮА «Royalty.UA» мають значний досвід у якісній реєстрації ТМ «під домен» та власне у одержанні самого домену рівня .UA.

Дивіться також