Кардшейрінг – що це: добро чи зло?

Відповідь однозначна: зло ❌ Чомусь багато користувачів інтернету та телеглядачів, не вникаючи в суть терміну, сприймають його як щось позитивне і прогресивне. Насправді ж, кардшейрінг – ніщо інше як один з видів піратства 💣

 

📜 Мовою законодавства, цей термін означає забезпечення у будь-якій формі та в будь-який спосіб доступу до програми (передачі) організації мовлення, доступ до якої обмежений суб’єктом авторського права і (або) суміжних прав застосуванням технічних засобів захисту (абонентська карта, код тощо), в обхід таких технічних засобів захисту, в результаті чого зазначена програма (передача) може бути сприйнята або в інший спосіб доступна без застосування технічних засобів захисту.

 

💁‍♂️ Простими словами, це незаконне спільне користування кількома споживачами супутниковим телебаченням (закодованими платними каналами) через ключ (картку) доступу в Інтернеті через окремий сервер.

 

👮 Важливо, що для організаторів такого «задоволення», тобто власників кардшейрінгових сервісів передбачена кримінальна відповідальність. Більше того, з активізацією таких незаконних діянь протягом останніх років було пов’язано відриття ряду кримінальних проваджень за відповідними статтями Кримінального кодексу України.

Дивіться також